Проблемна тема методичної роботи: «Науково-методичний супровід професійного розвитку педагогів для формування творчого потенціалу та творчих здібностей вихованців в умовах позашкільного закладу»
Вступ
Для повноцінного функціонування позашкільного закладу потрібні висококваліфіковані педагоги, які постійно шукають найефективніші форми, методи та засоби навчання, виховання й формування громадян України. Нині позашкільним закладам потрібні високо досвідчені, компетентні професіонали своє справи, яких, навчають цієї спеціалізації в деяких вищих навчальних закладах. На наших позашкільників покладена складна місія-розвиток цієї галузі освіти з позиції практики. На цих педагогів покладені дуже великі соціальні задачі – навчати, виховувати й готувати до життя в наш складний час те покоління дітей та молоді, праця й талант, ініціатива й творчість яких будуть визначати соціально-економічний, науково-технічний та моральний прогрес українського суспільства в майбутньому. Професійний обов’язок педагогів позашкільних закладів – реформувати зміст і технології освітнього процесу заради всебічного гармонійного розвитку особистості вихованців.
Важлива роль у фаховому зростанні педагога, підвищення якості позашкільної освіти, безперечно, залежить від рівня методичного, науково-методичного забезпечення діяльності позашкільних навчальних закладів. Саме від цілісної системи взаємопов’язаних заходів, які ґрунтуються на досягненнях психолого-педагогічної науки, передового педагогічного досвіду, залежить рівень підвищення фахової майстерності та розвиток творчого потенціалу кожного педагога зокрема і всього педагогічного колективу, та як наслідок – підвищення ефективності навчально-виховного процесу. У вирішенні даної проблеми значна роль відводиться методисту позашкільного навчального закладу, який повинен досконало володіти знаннями з основ методики, організації навчально-виховного процесу, сучасних досягнень психолого-педагогічної науки, передового педагогічного досвіду тощо.
З точки зору змісту, методичне забезпечення – це необхідна інформація, навчально-методичні комплекси, тобто різні методичні засоби, які оснащають та забезпечують ефективну реалізацію програмно-методичної, навчально-експериментальної, виховної, організаційно-масової, досудової діяльності педагогічних працівників системи позашкільної освіти.
Участь у методичній роботі є професійним обов’язком для всіх педагогічних працівників закладу. Результативність методичної роботи враховується при проведенні атестації педагогічних працівників.
Підвищення професійного рівня, педагогічної майстерності, загальної і політичної культури – професійний обов’язок педагогічного працівника. Цьому сприяє організація методичної роботи з керівниками гуртків, що відображено в схемі «Структура методичної діяльності» та продовження цієї таблиці «Форми методичної роботи».
Повну інформацію дивіться у прикріпленому архіві
|